flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

5 - річний рубіж дії Закону України «Про пробацію»

27 лютого 2020, 16:47

21 лютого 2020 року за ініціативи Васильківського районного сектору філії Державної установ «Центр пробації» у Дніпропетровській області в приміщенні Васильківської районної державної адміністрації  відбувся захід, присвячений п’ятій річниці прийняття Закону України «Про пробацію. заході прийняли участь голова Васильківського районного суду Битяк І.Г., голова Васильківської об’єднаної територіальної громади Павліченко С.В., начальник Васильківського відділу прокуратури Скочко В.А., начальник Васильківського РВ Державної виконавчої служби Варданян А.Т., начальник сектору превенції Васильківського відділення поліції Негода Є.С., лікар нарколог Васильківської ЦРЛ Медуха Р.О., директор Васильківської районної філії центру зайнятості Куценко І.В., директор Васильківського районного  ЦСССДМ Усік Л.В., начальник відділу ДРАЦС Плужник Т.В., керівник Васильківського бюро правової допомоги Шевченко А.І.Під час відкриття заходу начальник Васильківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Олександр Степась ознайомив присутніх з процесом становлення, розвитку та напрацюваннями пробації в Україні. Розповів про напрямки подальшого розвитку служби.

Старшими інспекторами  сектору Павлом Кулибабою та Віталієм Ніколенко учасникам заходу доведено деякі аспекти досудової, наглядової та пенітенціарної пробації.

З прийняттям Закону України «Про пробацію» Васильківський районний сектор сформував тісні професійні взаємовідносини з органами державної влади, місцевого самоврядування, суду, прокуратури.

За останні 5 років 72 особи відбули покарання у виді громадських робіт, а це більше 8000 тисяч годин роботи, яка направлена на упорядкування, благоустрою місць дозвілля, громадських місць території Васильківського району.

Крім цього, з 2015 року за рішенням суду до безоплатної суспільно-корисної праці було залучено близько 250 порушників, які також відпрацювали близько 6500 тисяч годин, тим самим вони надавали дієву допомогу громаді у благоустрої, прибиранні населених пунктів, парків, кладовищ та інших громадських місць.

Пробація - це цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в країні з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.

На сьогоднішній день кількість клієнтів пробації за чисельністю значно перевищує кількість осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Наразі ж, головною метою служби є надання можливості та мотивація клієнтів пробації до позитивних змін у їх житті і тим самим забезпечувати розвиток суспільства, в якому кожний буде відчувати себе у безпеці.